مشاوره آنلاین 24 ساعته: اینجا را کلیک کنید

هزینه زندگی در آلمان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان برای انتخاب این کشور جهت تحصیل دارای اهمیت فراوان می باشد. هزینه تحصیل در مدارس آلمان حدود 16،000 یورو در سال می باشد.

همان طور که اشاره شد هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال آلمان تقریبا رایگان می باشد و ممکن است تنها حدود 200 یورو در هر ترم به دانشگاه پرداخت کنید که بابت خدمات خاص دانشگاهی مانند حمل و نقل درون استانی، کمک های اداری ، امکانات ورزشی، سالن های غذاخوری و غیره می باشد .با این حال دانشجویان باید قادر باشند سایر هزینه های زندگی خود مانند خوراک، پوشاک،  مسکن، بیمه درمانی و غیره را تامین نمایند. به طور کلی می توان گفت که با مبلغی در حدود 800-600 یورو می توان یک زندگی دانشجویی در آلمان داشت. بخش زیادی از این هزینه بابت مسکن صرف می شود که دانشجو برای آن هزینه ای در حدود 200 تا 400 یورو را متقبل خواهد شد. برای کاهش این هزینه، دانشجو می تواند از سوئیت های دانشجویی به جای خانه های شخصی استفاده نماید. ضمن آنکه هزینه مسکن در شهر های کوچک ارزانتر از شهرهای بزرگ است.   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در آلمان با مشاورین مجرب ما، تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید . منبع: www.studying-in-germany.org  

درباره ما

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان
 

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان به‌ واسطۀ ارتباط تنگاتنگ با صنایع، پژوهشگاه ها و دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان، خدمات اعزام دانشجو و نیروی کار به کشور آلمان، خدمات آموزشی و پژوهشی و خدمات صنعتی را به هموطنان عزیز ارائه می نماید.

ارتباط با ما

آدرس دفتر:

آدرس دفتر:

اهواز، طالقانی، روبه روی حسینیه اعظم، مجتمع پارس، طبقه اول
 
تلفن تماس:

تلفن تماس:

06132238699
تلفن همراه:

تلفن همراه:

09364279624
09168855729
ایمیل:

ایمیل:

info@atsn.ir

دسترسی ها

تمامی حقوق برای موسسه بین المللی دکتر چیت سازان محفوظ می باشد.

میزبانی، طراحی و پشتیبانی توسط: میسان وب

Search