مشاوره آنلاین 24 ساعته: اینجا را کلیک کنید

 رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دام پزشکی، رشته های دکترای حرفه ای هستند که تحصیل در این رشته ها بطور متوسط 6 سال بطول می انجامد. برای تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای در دانشگاه های آلمان، متقاضی باید دارای حداقل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. چنین فردی باید ابتدا یک دوره یک ساله کالج پزشکی را در کشور آلمان بگذراند تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه های آلمان را کسب نماید. دوره کالج برای آن است که شما دیپلمی معادل یک شخص آلمانی دریافت نمایید. در کالج‌ها، آزمون‌های ورودی و آزمون‌های پایان دوره برگزار می‌شود. امتحان پایان دوره از دروسی است که شما طی دوره‌ی یک ساله کالج می‌آموزید و با کسب نمره‌ی قبولی می‌توانید وارد دانشگاه شوید. آزمون ورودی کالج، در برخی از کالج‌ها در دو بخش آلمانی و ریاضی و در برخی دیگر تنها در بخش آلمانی برگزار می‌شود. چنانچه شما موفق به کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون‌ها نشوید، لازم است دوره‌های زبان آلمانی را بگذرانید و دوباره در امتحان شرکت کنید. البته در برخی از رشته‌ها ممکن است سایر دروس مانند زیست شناسی نیز در این آزمون‌ها وجود داشته باشد. سوالات ریاضی موجود در آزمون‌ها ساده هستند و تا حدودی به دانش زبان آلمانی شما بستگی دارد تا بفهمید مسئله از شما چه می‌خواهد؛ پس دانش شما در زبان آلمانی یک گام مهم برای آغاز دوران تحصیلات شما محسوب می‌شود.

 

تقریبا می توان گفت هیچ دانشگاهی در آلمان وجود ندارد که این دوره کالج را به زبان انگلیسی ارائه نماید. پس فرد برای آنکه واجد شرایط ادامه تحصیل در کالج شود باید مدرکی ارائه دهد که توانایی او را در زبان آلمانی به اثبات برساند. در حال حاضر کالج ها از افراد متقاضی، مدرک B2 آلمانی را تقاضا می کنند. پس اگر قصد دارید در مقطع دکترای حرفه ای در کشور آلمان ادامه تحصیل دهید باید ابتدا برای بدست آوردن مدرکB2  در زبان آلمانی برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. بعد از گذراندن کالج فرد باید در آزمون  پایان دوره شرکت نماید و بر اساس نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و دوره کالج، فرد میتواند انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه شود. امکان کار در دوره کالج فقط در تعطیلات میان ترم برای افراد وجود دارد. پس فرد باید توانایی تامین هزینه های خود بدون نیاز به کار دانشجویی را داشته باشد تا در کشور آلمان دچار مشکل نگردد.

دانشجویان و متقاضیان علاقه مند برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای کشور آلمان تا سن ۲۲ یا ۲۳ سالگی از شانس مناسبی برای دریافت ویزای تحصیلی برخوردار می باشند. این نکته بدین معناست که اگر در سن های بالاتر قصد تحصیل در آلمان در مقطع دکترای حرفه ای را دارید، مدارکی را باید ارائه دهید که فاصله تحصیلی شما را پوشش دهد. لازم به ذکر است شرایط ذکر شده در خصوص ویزا صادق می باشد و به صورت معمول محدودیت سنی برای پدیرش از دانشگاه های آلمان وجود ندارد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه شرایط تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای آلمان با مشاورین مجرب ما در اهواز، تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.

درباره ما

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان
 

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان به‌ واسطۀ ارتباط تنگاتنگ با صنایع، پژوهشگاه ها و دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان، خدمات اعزام دانشجو و نیروی کار به کشور آلمان، خدمات آموزشی و پژوهشی و خدمات صنعتی را به هموطنان عزیز ارائه می نماید.

ارتباط با ما

آدرس دفتر:

آدرس دفتر:

اهواز، طالقانی، روبه روی حسینیه اعظم، مجتمع پارس، طبقه اول
 
تلفن تماس:

تلفن تماس:

06132238699
تلفن همراه:

تلفن همراه:

09364279624
09168855729
ایمیل:

ایمیل:

info@atsn.ir

دسترسی ها

تمامی حقوق برای موسسه بین المللی دکتر چیت سازان محفوظ می باشد.

میزبانی، طراحی و پشتیبانی توسط: میسان وب

Search