مشاوره آنلاین 24 ساعته: اینجا را کلیک کنید

در گذشته، فرآیندهای مختلف شیمیایی، بیولوژیکی، تولیدی و آزمایشگاهی با استفاده از مواد واقعی در آزمایشگاه ها یا کارخانه ها انجام می شد. علاوه بر ماهیت خطرناک برخی از این فرآیندها، پرهزینه و وقت گیر بودن آن ها نیز باعث ایجاد مشکلاتی می شد. در دنیای مدرن، پیشرفت فناوری وسیله ای را فراهم کرده است که از طریق آن می توان این فرآیندها را به طور عملی در یک محیط بدون خطر انجام داد. این امر با استفاده از راه حل ها و خدمات نرم افزاری شبیه سازی فرآیند حاصل می شود. شبیه سازی فرآیند برای طراحی، توسعه، آنالیز و بهینه سازی در فرآیندهای فنی از جمله: واحدهای شیمیایی، فرآیندهای شیمیایی، سیستم های محیط زیستی، ایستگاه های برق، عملیات های پیچیده تولید، فرآیندهای بیولوژیکی و کارهای فنی مشابه استفاده می شود.

شبیه سازی فرآیند، نمایش رایانه ای از یک سیستم یا فرآیند در دنیای واقعی است. هدف اصلی از شبیه سازی رایانه ای عمل کردن به عنوان یک جایگزین (از نقطه نظر رفتاری) برای یک فرآیند است. مطالعه بر روی یک فرآیند واقعی می تواند بسیار گران و مخرب باشد علاوه بر آن بسیاری از فرآیندهای شبیه سازی شده هنوز وجود ندارند و در دست طراحی هستند. علاوه بر این موارد یک شبیه سازی واقعی می تواند به درک بهتر یک سیستم واقعی و بهبود آن سیستم از نظر هزینه یا افزایش توان کمک کند. دلیل دیگر استفاده از شبیه سازی مبتنی بر رایانه این است که سیستم های دنیای واقعی بسیار پیچیده هستند و تعامل زیادی بین متغیرها وجود دارد که ممکن است ناشناخته باشند یا تعریف دقیق از آن ها وجود نداشته باشد که باعث توجه به پارامترهای بی اهمیت و جزئی می شود. شبیه سازی یک فرآیند می تواند جزییات بی اهمیت را کنار بگذارد و روابط اساسی را ضبط کند. اگر متغیری که قابلیت تعریف دارد وجود داشته باشد می توان آن را در شبیه سازی گنجاند تا نتیجه واقعی تری ارائه دهد.

بهینه سازی هنر یافتن بهترین پاسخ در بین وضعیت موجود، محدودیت ها و نیازهای مساله است. در بسیاری از سیستم های مهندسی با تعیین مقدار بهینه برای متغیرهای کلیدی و اثرگذار فرایندی به منظور افزایش میزان تولید و ماکزیمم کردن میزان سود حاصله اجرا می گردد. دست یابی به عملکرد بهینه یک فرایند با استفاده از روش های بهینه سازی امکان پذیر است. این مجموعه با بهره گیری از خبره ترین متخصصین دانشگاهی و صنعتی، آمادگی خود را در زمینه شبیه سازی و بهینه سازی فرایندها جهت پروژه های دانشگاهی و صنعتی اعلام می دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاورین مجرب ما تماس حاصل کرده و از مشاوره تخصصی آنان بهره مند شوید.

درباره ما

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان
 

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان به‌ واسطۀ ارتباط تنگاتنگ با صنایع، پژوهشگاه ها و دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان، خدمات اعزام دانشجو و نیروی کار به کشور آلمان، خدمات آموزشی و پژوهشی و خدمات صنعتی را به هموطنان عزیز ارائه می نماید.

ارتباط با ما

آدرس دفتر:

آدرس دفتر:

اهواز، طالقانی، روبه روی حسینیه اعظم، مجتمع پارس، طبقه اول
 
تلفن تماس:

تلفن تماس:

06132238699
تلفن همراه:

تلفن همراه:

09364279624
09168855729
ایمیل:

ایمیل:

info@atsn.ir

دسترسی ها

تمامی حقوق برای موسسه بین المللی دکتر چیت سازان محفوظ می باشد.

میزبانی، طراحی و پشتیبانی توسط: میسان وب

Search