مشاوره آنلاین 24 ساعته: اینجا را کلیک کنید

با توجه به رشد منفی جمعیت کشور آلمان، دولت این کشور در نظر دارد امکان جستجوی کار در آلمان را برای متخصصینی که از سطح دانش و مهارت بالا و سابقه کار خوبی در کشور خود برخوردارند فراهم کند تا بتواند نیروی کار متخصص و مورد نیاز خود را در آلمان تأمین کند.

اگر دعوت نامه کاری از یک کارفرما در آلمان ندارید، با داشتن ویزای جستجوی کار(job seeker)، شما ۶ ماه فرصت خواهید داشت تا در این کشور به دنبال شغل مناسب خود بگردید. اگر در این مدت موفق شوید که با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری امضاء کنید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای اشتغال به کار آلمان تبدیل نمایید و پس از ۳۳ ماه اشتغال و زندگی در آلمان می‌توانید در خواست اخذ اقامت آلمان را بدهید و چنانچه مدرک زبان B1 داشته باشید این مدت به ۲۱ ماه نیز می‌تواند کاهش می‌یابد. این نوع ویزا قابل تمدید نمی باشد و اگر پس از پایان دوره ۶ ماهه موفق به عقد قرارداد کاری با شرکتی در آلمان نشوید باید به ایران برگردید. از طرفی دیگر، در ابتدا به همسر و فرزندان متقاضی ویزای جست و جوی کار، ویزا تعلق نمی‌گیرد اما پس از یافتن شغل و دریافت ویزای کار، شما می‌توانید برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) درخواست “ویزای الحاق” نمایید.

 

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان عبارتند از:

  • داشتن حداقل مدرک کارشناسی مورد تایید کشور آلمان
  • داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار (مرتبط با رشته تحصیلی و همراه با بیمه تأمین اجتماعی)
  • تسلط کافی به زبان آلمانی حداقل در سطح (B1)
  • گواهی بانکی مبنی بر موجودی حداقل معادل 5118 یورو در حساب بانکی متقاضی در ایران (در روادید شما قید خواهد شد که این مبلغ میبایست در زمان ورود به آلمان همراه شما باشد و می بایست در آلمان یک حساب بانکی بلوکه باز کنید).

در حال حاضر (آپدیت خرداد ۱۳۹۹) مدت زمان دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای جستجوی کار حدود ۱۰ الی ۱۳ ماه می‌باشد که زمان نسبتاً خوبی برای تقویت زبان می‌باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ویزای جستجوی کار آلمان، با مشاورین مجرب ما در اهواز تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.

درباره ما

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان
 

موسسه بین المللی دکتر چیت سازان به‌ واسطۀ ارتباط تنگاتنگ با صنایع، پژوهشگاه ها و دانشگاه‌های معتبر کشور آلمان، خدمات اعزام دانشجو و نیروی کار به کشور آلمان، خدمات آموزشی و پژوهشی و خدمات صنعتی را به هموطنان عزیز ارائه می نماید.

ارتباط با ما

آدرس دفتر:

آدرس دفتر:

اهواز، طالقانی، روبه روی حسینیه اعظم، مجتمع پارس، طبقه اول
 
تلفن تماس:

تلفن تماس:

06132238699
تلفن همراه:

تلفن همراه:

09364279624
09168855729
ایمیل:

ایمیل:

info@atsn.ir

دسترسی ها

تمامی حقوق برای موسسه بین المللی دکتر چیت سازان محفوظ می باشد.

میزبانی، طراحی و پشتیبانی توسط: میسان وب

Search